Mapo Format

Ballina Mapo Format

Sëmundja e syve që transmetohet seksualisht

Ekspertë të shëndetit kanë dhënë së fundmi alarmin për shtimin e rasteve të personave të prekur nga sifilizi i syrit në Shtetet e Bashkuara...

Chuck Norris: Gruan time e helmoi rezonanca magnetike

Ai është një aktor shumë i dashur për shqiptarët. Bëhet fjalë për Chuck Norris. Por tashmë ai ka nisur një ‘betejë’ tjetër, për të bindur njerëzit...

Katër rastet kur nuk duhet të hani hurmat, rrezikojnë t’ju dëmtojnë organizmin

Tani është stina e hurmave. Ato përmbajnë vlera ushqyese fantastike. Po kur nuk duhet të hani hurma: Mos konsumoni hurma me stomakun bosh Kur jemi të uritur,...

Video/ Mjeku në Tiranë ‘shqyen sytë’, s'do ta besoni çfarë nxori nga veshi i...

Teksa e gjithë bota shkojnë të paktën një herë në gjashtë muaj tek mjeku i veshëve për të bërë të paktë një kontroll në...

Kujdes! Seksi oral më i rrezikshëm nga çfarë e keni ditur… nëse bëni këto...

Një studim i zhvilluar nga disa akademikë të Universitetit të Baltimorës, i cili është publikuar në revistën shkencore “Annals of Oncology”, ka dalë në...

Video/ Kujdes! Nga këto insekte mund të gjeni vdekjen e menjëhershme…

Disa kafshime të insekteve janë të dhimbshme, disa vdekjeprurëse; ka prej tyre që bartin sëmundje, infektojnë trupin dhe mund të ju vrasin. Ne njerëzit nuk...

Ju tregojmë disa mënyra se si mund të humbisni peshë

Të gjithë e dini se për të humbur peshë duhet shumë punë dhe mundim. Megjithatë disa studime kanë treguar se zakonet tuaja luajnë shumë rol...

Si të parandaloni kancerin e zorrës së trashë, ndër më të përhapurit

Duhet të kryhen testet dhe ekzaminimet të cilat evidentojnë praninë ose jo të sëmundjes. Apeli për kontrolle mjekësore shkon për të gjithë, pasi çdokush...

Kamomili: Kundër ankthit, infeksioneve dhe problemeve me tretjen

Kjo bimë është e njohur dhe përdorur që në lashtësi si ilaç mjekësor për shumë probleme shëndetësore, si një ilaç efektiv alternativ me pothuajse...

Luftë celulitit, ja pesë rregullat që nuk duhet të harroni

1. Konsumoni sa më shumë perime të jetë e mundur: përmbajnë më pak kalori dhe nxisin aktivitetin e zorrëve. 2. Pini sa më shumë ujë...

CLOSE
CLOSE