Mapo Format

Ballina Mapo Format

UET dhe pesë universitete partnerë sjellin një Master të ri për specialistët e bujqësisë

Tre universitete europiane dhe tre shqiptarë, mes tyre dhe UET, kanë bashkuar forcat për të vënë në jetë një projekt që ka si objektiv...

Shqipëria, qasjet për ngushtimin e dallimeve midis rajoneve

Nga Arben Bakllamaja dhe Oltjana Zoto Rajonet zhvillohen në mënyrë të pabarabartë në vende të ndryshme në botë, për arsye të stadeve të ndryshme të...

Së pari Amerika, ose rikthimi i fortë i realizmit në politikën amerikane!

Nga Sander Lleshi Miratimi i Strategjisë së Sigurisë Kombëtare të SHBA në dhjetorin e vitit të kaluar është pritur me interes të gjerë në botë...

Ismail Kadare për Rugovën: E kritikova padrejtësisht. Ai vdiq në paqe, ne u pajtuam,...

Ismail Kadare kishte thënë se e ka kritikuar Ibrahim Rugovën gjatë kohës së luftës në Kosovë. Por, më vonë kishte pranuar se e drejta...

Thirrjet me dhimbje të Medeas

Që në fillim të hapjes së perdes, kur dëgjojmë thirrjet me dhimbje të Medeas e mbyllur në shtëpi e më pas thirrjen e gruas...

Perceptim mbi një poemë të palexuar

Nga Leonard Veizi Vargjet janë aty, por varet si ti i lexon. Se televizori qëllon hapur dhe në ekranin 50 inç trasmetohet një nga ndeshjet e...

Fushata: UET dhuron libra për bibliotekat e gjimnazeve të vendit

“UET- 100 gjimnaze partnere” është nisma më e re që ky universitet ka nisur duke organizuar seminare informuese me maturantë nga i gjithë vendi....

Reduktimi i borxhit shqiptar dhe financimi monetar direkt

Nga Eduart Gjokutaj Borxhi është në thelb një ngarkesë e madhe për qytetarët shqiptarë që kërkojnë një zgjidhje të shpejtë dhe efektive për të mos...

Zbulohet letra/ Katër dekanë të UT i kërkojnë Nikollës shkarkimin e Rektorit Koni

Dekanët e katër fakulteteve në Universitetin e Tiranës, i kanë dërguar ditën e sotme një letër zyrtare ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, përmes së...

Iris Kruja: Aftësitë dhe vlerat e fituara në UET kanë formuar karrierën time

Ekspertja e financës pranë Institutit të Politikave Publike dhe Private rrëfen përvojën si ish-studente e Universitetit Europian të Tiranës dhe sesi njohuritë e fituara...

CLOSE
CLOSE