Kryesore

Ballina Kryesore

Hahn jep lajmin e mirë për Shqipërinë: Do rekomandohet hapja e negociatave

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave për dy vende të Ballkanit Perëndimor, Shqipërinë dhe Maqedoninë, raporton TV Klan. Kështu deklaroi Komisioneri për Zgjerimin...

Benzi godet taksinë: Aksident tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, humbin jetën dy persona

Drejtuesi i një taksie dhe pasagjerja që udhëtonte së bashku me atë gjetën vdekjen në mesnatë për shkak të një aksidenti në autostradën Durrës-Tiranë. Automjeti...

Shpërthim në ambasadën amerikane në Mal të Zi

Një shpërthim ka ndodhur në ambasadën amerikanë në Mal të Zi, raporton Ora News. Lajmi është bërë publik nga qeveria malazeze e cila në...

Video/ Zyrtari i bashkisë së Tiranës u merr tregtarëve 500 mijë lekë ‘kafe për...

Një tregtar, i cili nuk e shfaq identitetin, denoncon në emisionin “Stop” një problem me nëndrejtorin e Agjencisë për Administrimin e Tregjeve në Tiranë,...

I vdiq djali bashkë me 3 fëmijët, tjetër ngjarje e rëndë në familjen Preka

Kryefamiljari i familjes Preka, 68-vjeç, është dërguar me urgjencë drejt spitalit, pasi ka pësuar të dytin infarkt. Mediat lokale bëjnë me dije se lajmi i...

Korrupsioni/ Raporti i Transparency International për vitin 2017: Shqipëria bie me 8 vende

Transparancy International publikoi mbrëmjen e së mërkurës raportin vjetor për perceptimin e korrupsionit për vitin 2017. Sipas këtij raporti, Shqipëria ka shënuar përkeqësim ne...

Pronat e Vefës dhe Kamberit, Ministria e Financave hap ankandin: Ja si mund t’i...

Ministria e Financave nxjerr në ankand pronat e firmave renteiere, të cilat mblodhën kursimet e shqiptare në vitet 1993-1996. Toka, apartamete, fabrika, ish-punishte, për...

Një “provokacija” që e nxorri zhveshur Edi Ramën

Gazetari Mustafa Nano, në emisionin e tij më të ri “Provokacija” në AbcNews, kishte zgjedhur ta pyeste kryeministrin Rama për paraqitjen e tij të...

Ish-ministri Tahiri shfaqet pas shumë kohësh në ditëlindjen e djalit, ja videoja që publikon

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, nuk po kalon një moment të mirë, me çështjet ende të hapura për të në lidhje me akuzat për...

Skandali i Spillesë, si u përfshinë pa dashje banorët në skemën e mashtrimit

Skandali i tjetërsimit të 58 hektarëve brez me pisha në plazhin e Spillesë të tjetërsuara në letra si tokë arë, ka prekur edhe një...

CLOSE
CLOSE