KMR

Ballina KMR

Bëhuni të zgjuar kur udhëtoni… ja vendet më të sigurta në 7-të lloje transportesh

Në momentin që bëhemi gati të udhëtojmë gjëja e parë që na vjen në mendje është rehatia dhe komoditeti. Por shpeshherë harrojmë që para këtij...

20 fotografitë më spektakolare që janë kapur me dron. Shikojini të gjitha

Mania e fundit e fotove, janë ato të shkrepura me dron. Mjeti fluturues, ka kapur disa foto spektakolare në disa vende të ndryshme të botës. Pejsazhet...

Çdo unazë në këtë fotografi nënkupton një familje të shkatërruar

Kjo fotografi paraqet një nga gjurmët e tmerrit që ndodhi gjatë Holokaustit, i cili njihet si iniciativa më famëkeqe, për shfarosjen e njerëzve në...

“Monstra” rus, mbi 900 akuza për përdhunime!

Më shumë se 900 akuza për përdhunim dhe veprime seksuale me dhunë rëndojnë mbi një 37-vjeçar rus. Mediat ruse shkruajnë se Viktor Lishavsky abuzonte me...

Deklarata bombë e ish-pilotit të CIA-s: Në Hënë jetojnë 250 milionë njerëz

Ish-piloti i CIA-s, John Lear ka shokuar publikun me një deklaratë bombë. Ai thotë se në hënë jetojnë më shumë 250 milionë njerëz. Piloti John...

Gruaja nga Durrësi shokon mjekët e Urgjencës, i ndodhë atë që nuk ua merr...

Një rast i rrallë ka shokuar mjekët e urgjencës dhe të spitalit të Durrësit një natë më parë. Vetëm pak para mesnate në urgjencën...

Projekti ‘Eden’, jo fantashkencë… tani mund të keni pyllin tropikal personal

Ky është pylli tropikal i mbyllur më i madh në botë dhe ka tërhequr mbi 19 milion turistë qëkur është hapur. Por tani projekti...

10 vende ku qeveria inkurajon qytetarët të bëjnë dashuri

10 vende ku qeveria inkurajon qytetarët të bëjnë dashuri. Rumani 1960 në Rumani ishte një kohë e rrezikshme për çiftet. Rritja e popullsisë u shterua, duke...

Video tronditëse/ I shtrydhin kokën… infermieret mizore qeshin me dhimbjen e foshnjës

Një grup infermieresh në Arabinë Saudite, të cilat filmuan veten duke qeshur teksa i shtrydhnin kokën dhe fytyrën një fëmije që ishte shtruar në...

Merr fund koha e prezervativit? Shkencëtarët shpikin mënyrën e re për…

Femrat kanë përdorur për vite me radhë pilula, kondomë dhe implante, por një formë e re e kontraceptivit për meshkuj do të jetë në...

CLOSE
CLOSE