Auto

Ballina Auto

Mercedes-i i Princeshës Dajana si një paralajmërim…

Kemi dëgjuar shpesh persona që duan të blejnë një makinë të përdorur në Shqipëri, që druhen se mos makina që blejnë është një mjet...

Nga Londra drejt Tiranës me “ZIL”, shqiptari çudit Europën…

Në 1998 ai emigroi drejt Anglisë, e pas 20 vitesh punë në Londër, Gent Jakupi vendosi të kthehet në Shqipëri, por kësaj here në...

Përse nuk duhet ta nxehni motorin e makinës në dimër

Ekspertët kanë zbuluar mënyrën më të mirë për të ndezur makinën gjatë ditëve të ftohta dhe për shumë mund të jetë një fakt tejet...

Makina juaj harxhon shumë karburant? Ju tregojmë 5 mënyrat se si ta kurseni atë

Të gjithë ata që kanë një makinë problemin më të madh e kanë me konsumin e madh të karburantit. Shumë ankohen se makina e...

Audi A8 i ri: Ja ku vjen makina më e zgjuar në botë

Më në fund ja ku vjen versioni i ri i Audi A8. Vitet e shkuara, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes...

“Jeep” prezanton “bishën” e re “Cherokee”

Pak javë përpara Sallonit të Detroitit (14-21 janar), Jeep zbulon Cherokee-n e re. Pa dhënë detaje për motorin, Jeep ka publikuar fotot e “bishës” së...

Të paparë, ja ç’u bënë duarartët dy Porsche-ve të shkatërruara…

Rreth 3 vite më parë muzeu i “Porsche” bëri të tijat dy makina 991-she të viteve 60 me një çmim që nuk i kalonte...

Makinat-koncept më të “çmendura” në histori

Rinspeed është një markë shumë pak e dëgjuar, por që ka prodhuar disa nga makinat më të çuditshme në planet. Marka zvicerane nuk e quan...

‘Lamborghini Urus’ më e reja e ‘bishës’ së rrugës

"Lamborghini" ka hequr mëndafshin e modelit të ri "Urus", pak para prezantimit zyrtar në LA. "Urus" është modeli i parë SUV që prodhon "Lamborghini". Makina fuqizohet...

Historia që po thyen rrjetin: Shkon një bionde në servis…

E dimë që shumë meshkuj do thonë menjëherë që ka qenë një femër, kur të shohin fotot. Jo vetëm kaq, ka qenë një femër bionde. Kjo...

CLOSE
CLOSE