Argetim

Ballina Argetim

Shikoni me kujdes! Nëse gjuha ju duket kështu, po rrezikoni shumë…

Nëse vëreni që ngjyra e gjuhës ka ndryshuar, mos e injoroni. Edhe pse ju dukeni krejtësisht mirë dhe shëndetshëm, nuk do të thotë që...

Pini kafe me stomakun bosh? Ajo që ndodh në trupin tuaj po ju shkatërron...

Pjesa më e madhe e njerëzve pinë kafe menjëherë sapo zgjohen, pa ngrënë akoma mëngjes. Për më tepër e shoqërojnë atë me një cigare,...

A duhet ta lagni furçën e dhëmbëve para se ta përdorni? Zbuloni dilemën…

Shumë aspekte të jetës sonë debatohen edhe në rrjete sociale, duke i përfshirë edhe mënyrat korrekte se si i kryejmë praktikat ditore. Një nga këto...

A duhet depiluar zona gjenitale? Përgjigjet mjekja…

Më irritohet lëkura sa herë depilohem. A është kjo normale? Përgjigjet Lindita Myzyri, mjeke gjinekologe pranë Qendrës Shëndetësore nr.3, Tiranë. Jam kategorikisht kundra depilimit. Jo...

Kurrë mos i ngrohni këto ushqime, pasi rrezikoni vdekjen

Shumë njerëz mund të konsumojnë ushqimin që ka mbetur nga dreka ose darka për herë të dytë apo të tretë. Disa ushqime mund të konsumohen...

Bëni sa më shumë seks, ja çfarë sëmundjesh shëron…

Përfitimet e seksit ndikojnë në të gjithë trupin tonë. Prandaj, praktika e intimitetit mund të përkthehet në përfitime në shëndetin tonë mendor, qarkullimin e...

I gjithë fshati në dietë, banorët dobësohen njëkohësisht

Bashkia e Naron në Spanjën veri-perëndimore ka vendosur të dobësohet kolektivisht…39.426 banorët e saj kanë ndërmarrë një nismë inovatore për të përmirësuar shëndetin e...

Video/ Kjo është sfida e re në Instagram, që po ‘çmend’ rrjetin

Telefonat smart në përgjithësi dhe rrjetet sociale veçanti po dominojnë çdo ditë e më shumë jetën tonë. Jo vetëm që shpenzojmë shumë kohë duke...

Albano Bogdo: Problemi me alkolin, ‘Portokallia’ kishte hall mos u kopjoja teknikat

Albano Bogdo ka qenë ditën e sotme i ftuar në emisionin e mëngjesit, “Rreze Dielli". Në një bashkëbisedim me moderatorin  Alban Musa, aktori ka...

Vajza i publikon videon, me barkun zbuluar e xhinse. Si dukej Majlinda Bregu 14...

Ato të dyja janë shpesh në qendër të lajmeve pas çdo video apo fotoje të publikuar. Bëhet fjalë për ish-ministren e Integrimit Majlinda Bregu...

CLOSE
CLOSE