Aktualitet

Ballina Aktualitet

Rama: Largime masive drejtorësh. Dialog me opozitën për reformat

Kryeministri Edi Rama tha para anëtarëve të Asamblesë së Partisë Socialiste, se ky tani bashkëqeverisja e vërtetë me qytetarët, duke e konsideruar atë njësoj...

Denar Biba, kryetari i KQZ, merr 73 vota pro në Kuvend

Me 73 vota pro, 9 kundër dhe 7 abstenime, Kuvendi ka zgjedhur Denar Bibën, kryetar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Biba fitoi përballë...

“A po ndërton te Liqeni biznesmeni që bëri vilën e Ramës?”

Partia Demokratike vazhdoi denoncimin e asaj që e quan skandal me ndërtimet tek zona e Parkut të Liqenit në Tiranë. Jamarbër Malltezi, drejtues i...

Tërmeti në Ekuador, 77 të vdekur dhe rreth 600 të plagosur

Nga tërmeti në Ekuador raportohen 77 të vdekur dhe rreth 600 të plagosur. Termeti me magnitudë 7.8 ballë Rihter shkaktoi dëme të konsiderueshme në shumë...

Trafikimi i 1.5 ton kanabis, kapet një tjetër i dyshuar

Policia arreston një tjetër të dyshuar si organizator në tentativën e trafikimit të 1.5 ton kanabis. Policia e Lezhës arrestoi Gjovalin Ndoin 30 vjeç, pasi...

Vrasja e komisarit, debatet në seancën ndaj Frrokut, shtyhet dëshmia e Vocajt dhe Kuliçajt

Seanca e djeshme ndaj Arben Frrokut, i cili akuzohet për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt, është shoqëruar me debate të ashpra, që kanë sjellë...

Programi i IEP: 5 projekte kërkimore në 5 fusha me impakt publik

Instituti Europian Pashko ka lançuar javën që shkoi programin kërkimor për 3 vitet e ardhshme. Ky program përbëhet nga 5 projekte kërkimore që do...

Serbët, njësi antidron për Ramën

Serbët i druhen ndonjë incidenti gjatë vizitës së dytë të Edi Ramës në kryeqytetin e tyre dhe për këtë qëllim kanë ngritur edhe një...

Bumçi: Ja faktorët që mund të ishin administruar më mirë nga PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi flet për rezultatin e PD-së në zgjedhjet e 21 qershorit, faktorët që mund të ishin administruar më mirë...

Jo vetëm italianët, grekët: Air Albania, një degë e turqve!

Një ditë pasi u raportua nga mediat ndërkombëtare se linja ajrore Air Albania do të synojë të thyejë dominimin e italianëve me fluturimet nga...