Rajoni

Ballina Aktualitet Rajoni

Buzhala në UET: Ambasada Amerikane nuk i jep vize Kryeministrit Haradinaj për shkak të...

I ftuar në Forumet UET në një bashkëbisedim me pedagogë dhe studentë botuesi i "Gazetës Express", Berat Buzhala, ka folur për situatën politike mes...

Kthimi i shpinës ndaj Gjykatës Speciale nga liderët e Kosovës është vetshkatërrim

Përpjekjet fëmijërore të ish-guerilasve të kthyer në politikanë për të tërhequr angazhimet e Kosovës për gjykim të paanshëm të krimeve të luftës në Gjykatën...

Humb jetën një ushtar amerikan në Kosovë

Ushtria amerikane në Evropë tha se një ushtar amerikan që shërbente në kuadër të forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, në kampin e forcave...

Shqipëria ‘ngel’, BE: Serbia e Mali i Zi anëtarësohen në vitin 2025

Bashkimi Europian po përgatitet që të premtojë një afat kohor për valën tjetër të zgjerimit. Sipas EuObserver, bëhet fjalë për vitin 2025. “Partnerët e Ballkanit Perëndimor...

Justifikimi i Haradinajt: Ja pse nuk e mora vizën amerikane

Zyra e Kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj pretendon se mospajisja e tij me vizën amerikane nuk i detyrohet ndonjë arsyeje politike, por thjesht një vonese...

Përçahet edhe BESA, kryesia shkarkon kryetarin

Pas Vetëvendosjes në Kosovë përçahet edhe Lëvizja BESA në Maqedoni. Kryesia ka shkarkuar kryetarin Bilal Kasami, per shkak të rezultatit në zgjedhjet lokale, ndërsa...

Novi Pazar: Në gjurmët e shqiptarëve të boshnjakëzuar

Edhe pse ka të dhëna se, në rajonin e Rashkës kanë jetuar një numër i madh shqiptarësh me një kulturë krejt ndryshe nga ajo...

Pushimet e kushtueshme të Haradinajt zemërojnë kosovarët

Media sociale në Kosovë po zien me zemërim pas raportimeve se kryeministri Haradinaj pushoi në një resort luksoz në Zvicër, ditë pasi dyfishoi rrogën. Nga...

Vazhdon ‘tërmeti’ te Vetëvendosja: Pas Visar Ymerit, ikën dhe Dardan Sejdiu

Dardan Sejdiu ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat drejtuese në Lëvizjen Vetëvendosje. Në ndërkohë që mbledhja e Kryesisë së Vetëvendosjes është duke vazhduar. Në mbledhje...

Procesi i Berlinit, shanse për frenimin e eksodit të rinisë së kualifikuar të Ballkanit

Viti 2018 do të jetë viti  i fundit i ciklit të tanishëm të  Procesit të Berlinit. I nisur në verën e vitit 2014, si...

CLOSE
CLOSE