Politika

Ballina Aktualitet Politika

Pse nuk ishin në protestë Majlinda Bregu dhe Jozefina Topalli?

Ndonëse kritikë të Bashës si Patozi e Bode protestuan sot me demokratët, në sheshin para kryeministrisë u vu re mungesa e ish-deputeteve Majlinda Bregu...

Përse Lulzim Basha nuk më pengon dot të protestoj

Nga Astrit Patozi Unë nuk kam asnjë arsye mbi tokë që të ndjek Lulzim Bashën, por kam një mijë arsye për të qenë gjithmonë atje...

Deklarata e fortë e Shpëtim Idrizit: Kanë luajtur të gjithë gurët që të na...

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi që nuk arriti të siguronte mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 qershorit, flet...

Reforma në Drejtësi, Vasili: Rama asgjësoi OMN-në, thirrja që kam për BE e SHBA

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vijuar me akuzat e tij ndaj kryeministrit Edi Rama për shkatërrimin e...

Salianji sqaron arsyet: Pse duhet protestuar më 27 janar

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27...

Pas deklaratës së Lu-së për Tahirin reagon deputeti i PD: Nuk dënohet Tahiri pa...

Pas deklaratës së Ambasadorit Amerikan Donald Lu, për hetim të plotë të çështjes së ish-ministrit Tahiri, ka reaguar Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj. Ky...

Zyrtarizmi i shqipes në Maqedoni, Nishani: Maqedonia një fqinj edhe më i mirë

Pas vendimit që mori sot Kuvendi i Maqedonisë për të zyrtarizuar me ligj gjuhën shqipe, vjen reagimi i ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Ky i...

Ligji për gjuhën shqipe në Maqedoni, ish-ministri: Nëse shqiptarët do të ishin të bashkuar...

Në Parlamentin e Maqedonisë u votua Ligjin për përdorimin e gjuhëve të bashkësive etnike, me të cilin avancohet përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në...

Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni, reagon Rama: Arritje historike

Pas vendimit historik që mori sot Parlamenti i Maqedonisë për ligjin e gjuhës shqipe, vjen reagimi i kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit ka përshëndetur...

Denoncimi/ “Mjekët dhe infermierët e Lezhës lënë spitalin për fjalimin e Ramës”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Lezha që shkruan se nuk ka gjetur as mjekë dhe as infermier në spitalin...

CLOSE
CLOSE