Aktualitet

Ballina Aktualitet

Leku humb ndaj euros, forcohet ndaj USD

Monedha vendase, leku këtë javë është forcuar ndaj valutës amerikane, dollarit, me rreth 4 pikë dhe ka humbur një pikë në këmbim me monedhën...

KQZ ndan fondet për partitë, PD 79 mln dhe PS 75 mln

Pavarësisht se nuk jemi në vit elektoral, partitë parlamentare do të marrin plot 189 milionë lekë të reja ose thënë ndryshe, rreth 1.9 milionë...

Zgjedhjet e majit, fushata e PS kushtoi 1.36 miliardë lekë

Fejzi  Braushi PS në zgjedhjet e 8 majit doli me humbje, jo vetëm për rezultatin e tyre, por edhe për financat e saj. Kështu përveç...

Auditi i fondeve, fushata e PD kushtoi 1.8 miliardë lekë

Fejzi Braushi Një fushatë e shtrenjtë, por me bilanc pozitiv ka qenë ajo e zgjedhjeve vendore të 8 majit për Partinë Demokratike. Kjo pasi demokratët...

Dëshpërimi, babai i viktimës hidhet para makinës

Pak orë pas vrasjes së djalit të tij 21-vjeçar, Xhemal Koçi nuk ka mundur të përballojë dhimbjen dhe ka tentuar të hidhet para një...

Arrestohet 17-vjeçari i akuzuar për vrasjen në bilardo

BULQIZË-Pak orë ka zgjatur liria e 17-vjeçarit D. Tasha, i cili akuzohet se i mori jetën Elton Koçit dhe plagosi nipin e tij, Andi...

Shkolla e Policisë, shpallen emrat e 186 fitueseve femra

Shpallen emrat e 186 fitueseve të Shkollës Bazë të Policisë. Përmes një njoftimi për shtyp, policia bëri me dije se kanë përfunduar fazat e...

21 Janari, debat Braçe-Topalli në Kuvend

TIRANË- Debati mbi përgjegjësitë që duhet të dalin pas ngjarjes tragjike të 21 janarit të vitit të kaluar, ka shoqëruar dje edhe punimet e...

Spahiu: Dua fjalën! Kuvendi: Lexo rregulloren

TIRANË Nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu, përmes një letre drejtuar kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, ka kërkuar të drejtën e fjalës në seancën e...

Berisha: Të gjitha shpenzimet do të paraqiten on-line

TIRANË Kryeministri Sali Berisha është angazhuar dje se çdo akt kontrolli i kësaj qeverie dhe administrate duhet të botohet në faqen zyrtare të institucionit...