Aktualitet

Ballina Aktualitet

Amnesty International: Shqipëria probleme me të drejtat

Mos ndëshkimi për vrasjet dhe zhdukjet e të shkuarës vazhdon në Shqipëri. Masat për mbrojtjen e grave nga dhuna në familje, janë implementuar me...

Grabitja në Lezhë, zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë

Zbardhen detaje të reja nga grabitja e një nate më parë në qytetin e Lezhës. Sipas policisë, autorët kanë helmuar qenin dhe më pas janë...

Atentati me armë, si i shpëtoi vdekjes 27-vjeçari shqiptar duke u zvarritur

Një 27-vjeçar shqiptar, për të cilin autoritetet italiane nuk kanë bërë ende të ditur emrin, mbeti i plagosur mbrëmjen e së mërkurës, pas një...

‘Korrupsioni’, OSBE: Keqardhje për ndryshimin e trendit pozitiv që nga viti 2013

Prezenca e OSBE në Shqipëri ka reaguar në lidhje me Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit të Transparency International për vitin 2017, ku Shqipëria kishte...

Ja kush është 23-vjeçarja që humbi jetën në aksidentin tragjik

Vajza që shihni në foto është Elena Abdillari, 23-vjeçarja që humbi jetën pas një aksidenti tragjik gjatë natës në autostradën Tiranë-Durrës. Në aksident mbeti...

Shtohen rastet me fruth, shënohet rasti i parë në Kukës, LSI sulmon qeverinë: Jemi...

Shkon ne 140 numri i personave te prekur nga fruthi. Specialistet e Institutit te Shëndetit Publik thonë se pjesa me e madhe janë fëmije te...

Mesazhi prekës i stafit pedagogjik për Noemin: Na mungon vajza e ëmbël..!

Përcillet për në banesën e fundit Noemi Preka. Vajza 10-vjeçare e familjes Preka që humbi tre anëtarë menjëherë pas përplasjes fatale, ndërroi jetë këtë të...

Po kalonte rrugën, makina përplas 4-vjeçarin

Një 4-vjeçar mbeti i plagosur rëndë këtë të enjte në Vlorë, pasi u përplas nga një automjet. Sipas asaj që raporton ABC News, ngjarja ndodhi...

Veliaj: Programe punësimi dhe integrimi për vajzat dhe gratë në përfundim të vuajtjes së...

Bashkia e Tiranës mbjell 163 drurë dekorativë në institucionin e vuajtjes së dënimit të grave “Ali Demi” Aksionit për mbjelljen e pemëve dhe gjelbërimit të...

Ndihma ekonomike, Balla: Mocionin e donim sot, opozita e papërgatitur

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, u shpreh jashtë sallës së kuvendit pas mbylljes me tension të seancës dhe largimit të opozitës, se...

CLOSE
CLOSE