Aktualitet

Ballina Aktualitet

Manastirliu: Lehtësohet procedura për KEMP-in. Nga 8, do kërkohen vetëm 2 dokumente

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Zv/Kryeministrja Senida Mesi zhvilluan një takim me strukturat e shëndetësisë dhe shërbimit social në të...

Video/ Pamjet e sherrit para plagosjes së dyfishtë në Tiranë

Tv Klan ka siguruar pamje nga momenti që i parapriu përplasjes me armë mes dy grupeve, përpara një lokali në rrugën “Irfan Tomini”, në...

Dibër, dëbora bllokon furgonin me 9 pasagjerë, banorët ndërhyjnë me mjete rrethanore

Një furgon me 9 pasagjerë ka mbetur i bllokuar në aksin rrugor Klenjë-Sterblevë në Dibër për shkak të reshjeve të borës. Kanë qenë banoret e...

Bushati–Stenlund: Finlanda, rol mbështetës në perspektivën evropiane të Shqipërisë dhe rajonit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në një takim Sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të...

“The Economist”: Pse shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është i rrezikshëm

Kosova festoi një dekadë e pavarur. Shqiptarët, që përbëjnë shumicën e popullsisë festuan, serbët që jetojnë në enklava, jo. Me këto fjalë e nis “The...

‘Një tjetër ministër i LSI thirret në Prokurori’

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli për aferën me rrugën “Tiranë-Elbasan” dhe marrjen në pyetje...

President i përbashkët me Kosovën? Patozi: Shpikja e Ramës ma shpif. Ironia me Bashën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi nuk i kursen sulmet dhe ironitë për kryedemokratin Lulzim Basha. Përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut...

Berisha publikon foton: Një takim të përzemërt me mikun e shqiptarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm dje në ceremoninë e organizuar me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. E për të kujtuar këtë eveniment,...

Presidenti i përbashkët Shqipëri-Kosovë, Basha e quan ‘një hajdut më shumë’

Lulzim Basha deklaroi se as Shqipërisë dhe as Kosovës nuk i duhet një politikan më shumë, një hajdut më shumë, por i duhet një...

Universiteti i Tiranës, bordi i administrimit i përgjigjet ashpër rektorit Koni, rendit shkeljet e...

Gjatë ditëve të fundit është hapur një debat publik mbi mbarëvajtjen e funksionimit të Universitetit të Tiranës. Në këtë debat nga ana e Rektorit...

CLOSE
CLOSE