Mapo- Edu

Ballina Aktualitet Mapo- Edu

“EduFootprint” prezantohet në panaririn e Mjedisit

Instituti Europian Pashko ka marrë pjesë në panairin Klik Expo Klik që këtë vit i kushtohej çështjeve të mjedisit me projektin e ri që...

Dr. Pinguli merr titullin Misionar i Paqes “Nënë Tereza e Shenjtë”

Vlerësohet edhe si biznesmen dhe publicist në fushën e ekonomisë e albanologjisë Dr. Stefan Pinguli, biznesmeni, publicisti, eksperti i ekonomisë dhe aktivisti i njohur shoqëror...

Bursa Pashko u akordohet 7 të rinjve ekselentë, por në vështirësi ekonomike

Për të dytin vit radhazi Instituti Europian Pashko dhe Universiteti Europian i Tiranës kanë mbështetur maturantë ekselentë nga gjithë Shqipëria që të studiojnë falas...

Lajmi i mirë: Projekti në Tiranë “Bëjmë detyrat e shtëpisë” në shkollë

Duke filluar nga viti 2018, Bashkia e Tiranës sjell risi në sistemin e arsimimit të nxënësve  duke aplikuar për herë parë një model të...

Shitet kolegji “Turgut Ozal”. Kush e bleu dhe sa para?

Kolegji turk “Turgut Ozal” ka pak kohë që ka ndryshuar pronar. Sipas Monitor blerësi i “Turgut Ozal Education”, që operon në Shqipëri që prej...

Dita e Sipërmarrjes në UET/ Studentët frymëzohen nga historitë e sipërmarrësve të suksesshëm

Është organizuar sot në UET, Dita e Sipërmarrjes, ku disa personalitete të njohur nga fusha e biznesit shqiptar kanë ndarë me studentët historitë e...

Punësimi: 10 studentë të UET zgjidhen nga Raiffeisen Bank

Konkretizimi i përpjekjeve për punësimin e studentëve që përfshin programi 250+, i cili konsiston në një bashkëpunim të Universitetit Europian të Tiranës me më...

Kërkuesit shqiptarë njihen me metodat kërkimore inovative

Workshop-i për metodat kërkimore inovative i organizuar nga COORP u krye nga dy ekspertë të IDS nga Universiteti i Sussex-it në Britani  Workshop-i për metodat...

Ish-studentja e UET, pjesë e tregjeve globale financiare

Profil ALUMNI/ Historia e një prej ish-studentëve ekselentë të Universitetit Europian të Tiranës, e cila po korr suksese të njëpasnjëshme edhe në arenën ndërkombëtare.  ...

PANAIRI LIBRIT/ Një iniciativë e rrallë: Libër FALAS për të gjitha që mbajnë emrin...

Dita e dytë e edicionit të 20 të Panairit të Librit në Tiranë ka rezervuar një surprizë vërtetë interesante. Autori i librit “Sarah”, Alfred...

CLOSE
CLOSE