Mapo- Edu

Ballina Aktualitet Mapo- Edu

E ardhmja e punës dhe e menaxhimit

Është e vështirë të mendosh për të ardhmen e arsimit në profilin menaxhim pa menduar për të ardhmen e punës. Në rast se nuk e keni...

Mediat e reja në shërbim të shkencës

Studim për komunikimin e shkencës, i realizuar nga një grup kërkuesish në Shqipëri dhe Serbi me mbështetjen e PERFORM Në një shoqëri të informacionit dhe...

Rama: 2200 mësues do të largohen nga sistemi

Teksa foli për prioritetet e qeverisë për vitin 2018 në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Kryeministri Rama u shpreh se do të vazhdojë intensivisht...

Studentët i bashkohen nismës së Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e pemëve të reja

Veliaj: “Deri në prill, mbi 100 mijë pemë të reja në Tiranë; Dy vite më parë Tirana qyteti më i ndotur në Ballkan, sot...

Selami Xhepa merr çmimin “Ekonomisti i Vitit”

"Ne japim gjithmonë çmimin e mendimit ekonomik. Kështu që, ne vlerësojmë shumë atë që të gjithë e kanë vlerësuar njëzëri këtë vit; një ideator...

Valbona Zeneli, një libër për Ballkanin Perëndimor dhe impaktin në të ardhmen e Europës

UET-Press promovoi sot librin “NË OPINIONIN TIM…Çështje të sigurisë europiane, tregtisë dhe Ballkanit Perëndimor”, me autore Valbona Zeneli, pedagoge në Marshall Center. Libri shoqërohet...

DAR nxjerr vendimin: E shtuna do jetë ditë mësimi

Drejtoria Arsimore Rajonale e Tiranës ka nxjerrë vendimin që këtë të shtunë, më 16 dhjetor të zhvillohet mësim. Kështu do zëvendësohet data 27 nëntor, e cila...

A i ka blerë ‘Kastrati’ kolegjet ‘Turgut Ozal’ për 10 milionë euro?

Një burim konfidencial i Politiko.al në administratën e kolegjit turk “Turgut Ozal’, ka pranuar se pronësia e rrjetit arsimor ka ndërruar duar. Sipas një marrëveshjeje...

Beteja e trurit

Google kryeson garën për sundimin e inteligjencës artificiale. Gjigantët e teknologjisë po investojnë miliarda në teknologjinë transformuese The Economist Duke kryesuar skenarët e filmave të Hollivudit,...

Zgjedhjet te ‘Filologjiku’, ja kush është dekani i ri… (emri)

Sabri Laçi do të jetë dekani i ri i Fakultetit të Histori-Filologjisë në Universitetin e Tiranës. Zgjedhja e dekanit bëhet nga pedagogët e studentët. Prej...

CLOSE
CLOSE