Kronika

Ballina Aktualitet Kronika

Tiranë/ Shefi i Burgut 313 me fraktura të shumta në spital, asnjë gjurmë e...

Bledar Pura, shef i regjimit të burgut të sigurisë së lartë, 313 u sulmua me shkopinj bejsbolli në rrugën e Dajtit një ditë më...

Kapet në Shijak pjesëtari i organizatës mafioze

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shijakut, pasi kërkohej nga drejtësia italiane. Ai është Agim Kolgjini, banues në këtë qytet. Burime zyrtare sqarojnë...

Prindërit do e fejonin me një tjetër/ Dashuria i ‘errëson’ sytë të riut, plumba...

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi dje fshatin Babunjë në Divjakë, ku një djalë i ri ka qëlluar...

Qëllon me automatik ndaj 14-vjeçares në Divjakë, arrestohet agresori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në fshatin Babunjë të Divjakës, ku një i riu ka qëlluar me automatik në drejtim të një...

Grabitet ‘exchange’ në Fier, autorët me armë e maska

Një pikë këmbimi valutor në qytetin e Fierit ka rënë pre e një grabitjeje. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 17:50 minuta, ndërsa autorët kanë...

Atak në zemër, humb jetën shqiptari në Itali, baba i dy fëmijëve (Emri)

Vdes në moshë shumë të re, vetëm 30 vjeç, një shqiptar ne Itali. Mediat italiane shkruajnë se ai quhet Juled Kinkaj dhe është baba...

Ky është çifti shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Greqi

Një aksident tragjik i mori jetën një çifti shqiptar në Greqi. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e shtunë në aksin rural Xorterou – Koimisis...

FORMULARI/ Pasuria në sitën e vettingut, ja çfarë duhet të deklarojnë 12 mijë policë

Pritet që 12 mijë policë në të gjithë vendin të kalojnë në sitën e vettingut përmes plotësimit të tre formularëve, formuari për pasurinë, formulari...

Trafik droge dhe kontrabandë, nëntë të arrestuar në Puglia, mes tyre 2 shqiptarë

Nëntë urdhra arresti janë ekzekutuar nga Guardia di Finanza në provincat e Brindisit, Barit e Lecces. Trafiku, përfshirë alkoolin dhe cigaret lëvizte mes dy...

Sherr në një gjimnaz të Tiranës, plagosen me thikë dy adoleshentë

Dy adoleshentë janë plagosur me mjete prerëse nga bashkëmoshatarët e tyre, pas një sherri që ka ndodhur ditën e djeshme në një gjimnaz të...

CLOSE
CLOSE