Ana tjetër: Presioni i Trump po jep efektin e duhur?

Shumica e mediave botërore po flasin për një libër mbi presidentin amerikan, Donald Trump, ku ai paraqitet me nota negative. Në libër thuhet se ai...

Fotot që do donin të zhduknin, Kim Jong do ju ‘vriste’ nëse i shikoni

Koreja e Veriut, është një nga të paktat vende të botë që sundohet nga komunizmi. Varfëria dhe frika është e vendosur në çdo familje. Këto foto...

Video/ Panik në Nju Jork, shpërthim zjarri në Kullën ‘Trump’

Një zjarr ka shpërthyer në majë të Kullës Trump në Nju Jork të hënën në mëngjes. Flakët filluan para orës 7:00, konfirmoi Departamenti i...

Përkrahu protestat, arrestohet ish-presidenti iranian Ahmadinejad

Duket se qeveria e Iranit është e vendosur deri në fund që të shtyp me çdo çmim protesta e fundit në vend. Qidra të arestuarve u...

Punësimi në SHBA, tregu i afrohet punësimit të plotë

Punësimi në Shtetet e Bashkuara është ngadalësuar më shumë se ç’pritej gjatë dhjetorit, megjithatë rritja e pagave tregon për një fuqizim të tregut të...

Suedi, vdes i plagosuri nga shpërthimi i granatës në stacion

Policia e Suedisë thotë se një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar lehtë nga një shpërthim i sotëm afër një stacioni të...

Sulm terrorist? Një i vdekur dhe disa të lënduar në metronë e Stokholmit

Një shpërthimi jashtë një stacioni metroje  ka ndodhur sot paradite në stacionin Var Gard, në Linjën e Kuqe në jugperëndim të Stokholmit. Policia ka mbyllur...

Video/ Bënë 3 orë negociata por në fund… policia e qëllon 26-vjeçaren

Që policia në SHBA nuk të fal kjo tashmë është e qartë për mbarë botën, por as atëherë kur... je një femër. Kështu, policia e...

Arrestohen 11 princër, refuzuan të paguanin energjinë dhe ujin

Prokurori i përgjithshëm i Arabisë Saudite ka konfirmuar arrestimin e 11 princërve nga familja mbretërore saudite, për shkak se kundërshtuan masat e kursimit në...

Suedi/ Shpërthim në stacionin e metrosë së Stokholmit, së paku 2 të plagosur

Policia e Stokholmit, Suedi, ka njoftuar se një 60-vjeçar dhe një grua 45-vjeçare janë plagosur gjatë një shpërthimi që ka ndodhur sot në stacionin e...

CLOSE
CLOSE