Aktualitet

Ballina Aktualitet

Berisha tregon bisedën me Xhorxh Bush: Të gjithë u shtangën kur më tha…

Ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një intervistë mbrëmjen e sotme në emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH ku ka folur për integrimin e Shqipërisë...

“Ikja e turpshme e një Kryeprokurori…”: Profesori tregon letrën për Llallën

Nga Përparim Kabo Para do kohësh unë ju shkruajta dhe Ju kërkova si qytetar që të vepronit kundër atyre gjyqtarëve që në pak vite kishin...

“Hacker”-i fierak ka përfituar 675 mijë dollarë…në Bitcoin

Arrestimi i “hacker”-it fierak, Aldo Ymeraj, nga forcat shqiptare të rendit, për llogari të drejtësisë amerikane u bë i mundur ditën e hënë, por...

Rama për Teatrin: S’e di çfarë plasje ka Robert Ndrenika dhe Bujar Asqeriu, debat...

I madhe ka qenë debati për ndërtimin e teatrit të ri dhe përplasjet me aktorëve më në zë në Shqipëri dhe4 ministres së Kulturës,...

Aksidentohet mikrobusi me 30 pasagjerë i linjës Tropojë-Tiranë

Një mikrobus me 30 pasagjerë i linjës Bajram Curri-Tirana ka dalë nga rruga pasditen e sotme në hyrje të Tropojës. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Cernicë të Tropojës afër Urës së Bujanit. Në...

“Gungën e kurrizos e drejton veç varri, ja 4 kryeministrat më të korruptuar”

Avokati Spartak Ngjela përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa është ndalur gjerësisht tek sistemi...

Rrëfehet Izet Haxhia: Kush është vajza që dashuroj, ja çfarë do bëj sapo të...

Pak ditë pasi i është njoftuar vendimi i Gjykatës së Lartë turke për ekstradimin në Shqipëri, Izet Haxhia tregon se çfarë do të bëjë...

‘E vara qenin se ma solli në majë të hundës’, kush është ‘Babloku’ nga...

Fëmija me inicialet B. M., nga një fshati Dragostun i Librazhdit është vetëm 4 vjeç dhe dhunohet në mënyrë barbare nga prindërit dhe xhaxhai...

“Turk i mirë, turku i vdekur!”, Ish-ministri grek shpërthen pas incidentit në Egje

Pas incidentit mes dy anijeve të rojeve bregdetare greke dhe asaj turke në Detin Egje, vjen deklarata ‘bombë’ e ish-ministrit të Jashtëm, Theodhoros Pangalos....

Ndoka: Presidenti i ardhshëm konsensual, Nano nuk bën për këtë post

Kryetari i PDK-së për Topin: “Unë e konsideroj si kandidatin më të mirë të mundshëm e potencial që ka institucioni i Presidentit” TIRANË Këmbënguljes së...

CLOSE
CLOSE