Kryesore

“Bythëlëpirëse”, gazetarja brenda avionit të Ramës tregon durim derri
               Publikuar në : 17:21 - 21/09/18 |
mapo.al

Ditën e sotme kreu i qeverisë, Edi Rama, u dhuroi një udhëtim për në Turqi me avionin e AirAlbania disa prej gazetarëve të zgjedhur me kujdes nga ai dhe stafi i tij.


Mes tyre ishte dhe gazetarja Iva Tiço, e cila nuk ka nguruar të publikojë në rrjetet sociale një foto nga shkallët e avionit.

Ky imazh ka shkaktuar reagime të shumta, përfshirë edhe ato negativet.

Nuk kanë munguar ata persona që me nënkuptim e kanë cilësuar Tiçon edhe “bythëlëpirëse”, ndërsa kjo e fundit ka patur një reagim vërtetë për t’u marrë shembull.

Në ndryshim nga ç’pritej, një ofendim dhe kundërslum ndaj ndjekësit, Tiço i është kthyer me mirësjellje, duke i kërkuar të shprehë mendimin e tij të lirë në profilin e tij dhe të largohej nga Instagrami i saj.

Pavarësisht lëpirjeve apo jo (gjithmonë sipas komentuesve), reagimi i Ivës është për t’u ndjekur edhe nga VIP-a e gazetarë të tjerë në vendin tonë, por mirë do të ishte që edhe Rama të mësonte pak nga kjo zonjushë e kulturuar!/JOQ.al/

(Më poshtë gjeni bisedën e plotë dhe komentet)

<
>
39225894_262476821037352_5043866612961116160_n 40322289_1355798867889041_7418312735361859584_n 40467556_538580416592372_4169371603812642048_n 41532578_330988824126191_2977413221550252280_n Formati-56 39971188_487363565065732_1720001872927881151_n Foto-1 Foto 40473407_480314682378105_4378601306903115144_n 40402683_692573091119959_7385775699767430298_n 39971188_487363565065732_1720001872927881151_n


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas