Bota

Burri qëllohet për vdekje para gruas shtatzënë për “nder”!
               Publikuar në : 19:51 - 17/09/18 |
mapo.al

Një burrë është sulmuar brutalisht për vdekje me një thikë kuzhine para gruas së tij shtatzënë në një vrasje të cilësuar për “nder”.


Pranay Kumar, 24 vjeç, doli nga një spital me gruan 23-vjeçare Amrutha Varshini në një fshat afër qytetit të Hyderabad, kur u sulmua më 14 shtator.

Një njeri i paidentifikuar u xhirua nga kamerat e sigurisë duke ecur prapa Pranay me një thikë para se ta godasë atë në anën e pasme të qafës.

Gruaja e dëshpëruar shhet duke u përpjekur për të ndaluar sulmin, ndërsa Pranay shtrihet në tokë. Sulmi i jep një tjetër goditje vdekjeprurëse në kokë.

Policia po heton sulmin si një vrasje për çështje nderi, për të cilën ata besojnë se është kryer për shkak se palët ishin nga kasta të ndryshme të shoqërisë.

Gruaja vjen nga kasta e vaishya e përbërë nga fermerë dhe tregtarë, ndërsa Pranay ishte një Dalit Christian, i njohur edhe si një “i palëkundur”.

Çifti u martua në janar, kundër dëshirës së dy familjeve të tyre.

Megjithatë, familja e Pranay kishte pranuar bashkimin dhe vendosi zhvillimin e një ceremonie më 2 gusht të këtij viti.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas