Politika

Burg për katër kuksianët, Berisha: Shqipëria drejt greminës së përjashtimit nga Këshilli i Europës


               Publikuar në : 16:31 - 20/04/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dënuar vendimin për lënien në burg të 4 protestuesve kuksianë pas protestave të dhunshme më 31 mars kundër tarifës së Rrugës së Kombit.


Deputeti i PD-së, e ka quajtur “vendim stalinist të kryegjykatësit Rama”, lënien në burg të tyre.

“Shqiperia qe sot shpallet vendi i te burgosurve politik!”,- shkruan Berisha.

Statusi i Berishës:

“Vendim stalinist i kryegjykatesit Edvin Kristaq Rama!

Shqiperia shpallet vendi i te burgosurve politik!

Te dashur miq, thyerje te rende te Kushtetutes dhe Kartes Europiane te te Drejtave te Njeriut sot ne sallen e krimit politik, ku me urdher te Edvin Kristaq Rames u vendos te mbahen ne burg kater heronj te protestes se Kukesit; Florin Onuzi, Elton Cengu, Xhevair Gashi, dhe Vasil Laci.

Shqiperia qe sot shpallet vendi i te burgosurve politik!

Edvin Kristaq Rama per urrejtjen e tij aterore per kuksianet kercenon me vendimin e sotem bllokimin e hapjes se negociatave me BE pasi BE nuk mund te negocioje me vende qe mbajne te burgosur politik!

Shqiperia qe sot hyn ne greminen e perjashtimit nga Keshilli i Europes per shkeljen flagrante te Kartes Europiane te te Drejtave te Njeriut dhe si i vetmi vend me te burgosur politik ne kontinentin e Europes.

Ky vendim eshte thirrje per mbare shqiptaret te shpetojme me çdo kusht te ardhmen tone europiane, duke permbysur sa me pare narkoshtetin dhe kliken e tij me ne krye Edvin Kristaq Ramen! sb.”


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas