KMR

Britani/ Paralajmërimi “Rrezik për jetën” shkak i rrufeve shkatërruese…
               Publikuar në : 13:23 - 31/05/18 |
mapo.al

Shi, breshër dhe rrufe shkatërruese kanë mbuluar qiellin Britanik prej 48 orësh e cila mund të shkaktojnë ‘rrezik për jetën’ e te gjithëve.


Zyra Met ka paralajmëruar për motin më problematik në Anglinë jugore, Midlands dhe Uells, përpara se pjesa më e madhe e vendit të mbulohet deri nesër, ndërsa ka gjithashtu një paralajmërim për ‘rrufe të shpeshta dhe breshër të mëdhenj’.

Shiu pritet të jetë deri në 3.1in (80mm) shi në vetëm 2-3 orënë zonat jugore të vendit sot, pasuar nga një tjetër 2.4in (60mm) në tri orë nesër, të cilat mund të godasin pothuajse kudo në të gjithë Britaninë.

 

<
>
4CBAD41000000578-5790145-image-a-31_1527762851947 4CBB007700000578-5790145-image-a-28_1527762849638 4CC5B31000000578-5790145-image-a-10_1527752891121 4CC63C0600000578-5790145-image-a-14_1527761286631 4CC622EF00000578-5790145-image-m-32_1527762867472 4CC1343800000578-5790145-The_intense_rainfall_expected_over_parts_of_England_and_Wales_th-a-2_1527755723268


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas