KMR

Brenda jahtit më të madh në botë të miliarderit rus që ndaloi në Sarandë… (pamjet do t’u lënë ‘pa fjalë’)


               Publikuar në : 23:10 - 29/07/18 |
mapo.al

Jahti i manjatit rus Andrey Igorevich Melnichenko, 43 vjeç, i cili ankoroi dje në Sarandë dhe iku ditën e sotme ngjalli jo pak kuriozitet për shqiptarët, duke qenë se është një nga mjetet lundruese më të mëdha në botë dhe kjo ishte lehtë e konstatueshme edhe me shikim të parë.


Edhe pse kemi një ndër vijat më të gjata bregdetare, në Shqipëri nuk rastis shumë (ose aspak) që të ankorohen jahte të tilla, me një çmim marramendës dhe një luks që të “verbon”.

Prandaj po sjellim për ju disa foto nga ambientet e brendshme të jahtit “Sailing yacht A”, i projektuar nga francezi Philippe Starck dhe u ndërtua nga oborret detare të Gjermanisë, Nobiskrug.

Vlera e jahtit është 500 milionë dollarë, është më i lartë se Statuja e Lirisë apo Big Beni dhe i gjatë është përkatësisht 143 metra.

Pesha e tij është 12.600 ton, brenda ka një pishinë dhe një pistë për uljen e avionëve të vegjël, ka tetë kate dhe një dhomë vëzhgimi nënujore dhe dhomat superluksoze.

<
>
1-119 2-108 2BBD516700000578-3214006-Yacht_couture_Andrey_and_Aleksandra_Melnichenko_have_acquired_a_-a-3_1440770436204 2C4E887D00000578-3243137-When_they_re_not_relaxing_on_board_guests_can_use_a_number_of_wa-a-20_1442835614763 2C9AAF5700000578-3243137-image-m-36_1442847059623 2C9AED8C00000578-3243137-Mr_Melnichenko_pictured_with_wife_Aleksandra-a-37_1442852862913 2C9AEE5C00000578-3243137-Mr_Melnichenko_pictured_with_wife_Aleksandra-m-36_1442852858348 2C9B248D00000578-3243137-image-a-6_1442851175382 2C9E9A1F00000578-3243137-image-m-6_1442881086027 2C9E9A2500000578-3243137-image-m-3_1442881001482 2C9634CE00000578-3243137-image-a-2_1442832351912 2C9634ED00000578-3243137-image-a-3_1442832369501 2C61613300000578-3243137-The_55_metre_180_5ft_expedition_yacht_has_a_stately_interior_tha-a-22_1442835709765 1020621_aleksandra-meljnicenko_ff 37935715_1358616007608184_7694494529952415744_n 37949209_1358616037608181_3753427866218397696_n 37966051_1358616034274848_8836630839103062016_n 37971135_1358615954274856_4429274711507075072_n 38008786_1358615944274857_1872950227497910272_o 38010931_1358615927608192_6592463508720320512_o 38011679_1358616017608183_2295990345646735360_n bavaria_51_cruiser_mesa download maxresdefault-41 sailboat-cabin-seating White-Pearl3-1600x822 White-Pearl5-1024x576


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas