Kryesore, Politika

Braçe: Po vettingut në politikë, por jo për t’i zgjidhur hallet Bashës

Pas kryeministrit Rama edhe deputeti socialist Erjon Braçe mbështet propozimin e PD për vetting për politikanët, por me disa kushte.


Në një postim në Facebook, Braçe shprehet se vettingu për politikanët të bëhet, por jo për ti zgjidhur hallet Bashës dhe për të mbyllur problemet që ai ka me drejtësinë.

Postimi i Erjon Braçes

Vetting per politikanet?

Me qefin me te madh te mundshem sa me shpejt!

Por,

jo per te zgjidhur hallet e Lulzim Bashes,

as per te mbyllur hallet e tij me Drejtesine!

Shqip,

Nese Vettingu legjitimon mosgjykimin e Lulzim Bashes per akuzen e ligjshme, te provuar nga Prokuroria per abuzimet ne prokurimin e rruges Rreshen-Kalimash;

Nese Vettingu legjitimon moshetimin e Lulzim Bashes per akuzen e vrasjes se kater shqiptareve te paarmatosur ne mes te bulevardit;

atehere ai do te jete nje tallje e madhe e perseritur me shqiptaret!

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas