Aktualitet

Botërori/ Sheshi ‘Skënderbej’ zihet nga qoftet, besimtarët myslimanë spostohen në Bulevard


               Publikuar në : 11:06 - 15/06/18 |
mapo.al

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Në orën 6.00 të mëngjesit mijëra besimtarë u mblodhen për të bërë faljen e namazit tek Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë.


Besimtarët myslimanë u kthyen serish në Bulevard, ndryshe nga një vit më parë ku ata u falën në sheshin “Skënderbej”.

Arsyeja e zhvendosjes së besimtarëve sërish në Bulevard lidhet me disa investime që ka bërë Bashkia e Tiranës në sheshin “Skënderbej” si rezultat i kampionatit botëror.

Kushdo që kalon nga sheshi dallon qartë se gjysma e sheshit është zënë nga tavolina të gjata ku sërviren qofte dhe birra para një ekrani të madh ku secili mund të shoh ndeshjet nga kampionati botëror.

Në një tjetër cep është ngritur një fushë e vogël basketbolli dhe një tjetër futbolli.

Nuk mungon një ambient i vecantë për të bërë selfie si dhe disa reklama hotelesh dhe axhensish turistike./Mapo.al/

<
>
35383751_10156366453640883_357284448019939328_n 35349584_10156366453575883_5610581388685213696_n 35345204_10156366453675883_6139089952115261440_n 35311970_10156366453620883_9029318770107088896_n 35272169_10156366422385883_5389843112170356736_n


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. SHIKONI ME VËMENDJE FOTOT KTU LART PËR TË KUPTUAR SE: EDHE PSE KANË KALUAR 2018 VJET CIVILIZIM EVROPJAN, DHE KY VËND PO BISHT SE BISHT QENI MBETI.

  ME PAMJE MAKABRE SI KTO FOTOT KU POSHTËRIMI NJERZOR ARRIN KULMIN NË MES TË RRUGËS, VAPËS, PLUHURIT E ERËS SË PRAPANICAVE, ME KOKËN POSHTË E BYTHËN LART, MOS U ANKONI O MILET SI AI TRAJNERI I PAAFTË QË SA HERË QË EKIPI I MUNDET, FAJIN JA KA ARBITRI.

  EDHE NE ALBANISTANSAVE NUK NA E KANË FAJIN AS EUROPA QË NUK NA QAS E AS FQINJËT QË NA URREJNË. NUK HYHET NË EUROPË E CIVILIZUAR O INJORANTA ME TELENOVELA TURKE E ME MAKABRITETE ORJENTALE.

  MENDONI SE KY VEND ME KTË MILETIN KTU LART MUND TË BËHET NJË DITË? PO:
  KUR TË BËHET SHQIPËRIA KAMPJONE E BOTËS NË FUTBOLL.

  TUNG!

  Përgjigju &amp;darr;
Pas