Kryesore

Botërori: Do shkriheni së qeshuri, Danimarka e publikon skemën e lojës në bluza
               Publikuar në : 14:13 - 11/06/18 |
mapo.al

Danimarka e ka të qartë strategjinë që do të ndjekë në Botërorin e Rusisë që do të nisë pas 3 ditësh.


E reja në këtë pikë qëndron në faktin se skuadra daneze e ka publikuar taktikën e saj në fanela dhe skema e tregon qartë se ylli i kësaj skuadre është pikërisht Christian Eriksen, raporton TCH.

Skema taktike që propozon Danimarka është e tillë: goditja e parë e topit, pasimi te Eriksen nëse ai shënon atëherë gjithçka nis sërish nga rrethi qendror i fushës, nëse kjo nuk ndodh përsëritet aksioni dhe pasimi do të jetë sërish për Eriksen.

Futbollisti i Tottenhamit ka qenë i pranishëm në të gjitha aksionet sulmuese të skuadrës daneze gjatë eliminatoreve të Botërorit të këtij viti. Momenti kulmor i tij ishte tregolëshi i shënuar prej tij në ndeshjen e kthimit ndaj Irlandës në fazën e playoffit.

Ndërsa në miqësoren e fundit Danimarka luajti me Meksikën dhe Eriksen rezultoi vendimtar në fitoren e skuadrës së tij me rezultatin 2-0 pasi dha asist në golin e parë ndërkohë që ishte autori i golit të dytë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas