Boronica dhe përfitimet e saj në shëndet

Kryesore               Publikuar në : 08:10 - 13/08/18 |
enton palushi

Boronica është një frut që ka përfitime të shumta shëndetsore për organizmin tonë.


Lëngu i saj ka një rol të rëndësishëm në parandalimin e infeksioneve, të vonojë ose të zvogëlojë ashpërsinë e sëmundjes kronike dhe të parandalojë dëmtimin oksidativ të lidhur me moshën.

Për shumicën e njerëzve të shëndetshëm, lëngu i boronicës është i sigurt. Lëngu i boronicës mund përkohësisht të shkaktojë kushte të caktuara si zbaticë acidi.

Disa njerëz thonë se lëngu i boronicës lë një shije të pazakontë në gojën e tyre ose përkohësisht irriton buzët e tyre, raporton Vizion Plus.

Gjithmonë nëse duam që të kemi një shëndet të mirë duhet të konsumoni patjetër lëng boronice.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas