Aktualitet

Bllokuan rrugën, shoqërohen në polici protestuesit e Unazës së Re…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:47 - 13/11/18 |
mapo.al

Policia ka shoqëruar disa nga protestuesit e zonës së Astirit, të cilët kundërshtuan mes thirrjeve projektin e “Unazës së Re”, i cili parashikon prishjen e mbi 300 shtëpive dhe bizneseve në këtë zonë.


Nga të dhënat e para nuk dihet ende numri i të shoqëruarve drejt komisariatit nr.6, ndërsa në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe deputetë të opozitës.


Banorët e Astirit prej 11 ditësh protestojnë kundër vendimit për prishjen e banesave  të tyre, ndërsa tregojnë  se urdhri  për të lënë shtëpitë  nuk ka qenë i njoftuar në kohë.


Me pankarta në duar dhe mes thirrjeve : Jemi qytetarë nuk jem i shpellarë, poshtë hajdutët”, ata kërkuan që pushteti të mbajë duart larg prishjes së shtëpive të tyre. Në shenjë revolte ata dogjën edhe flamurin e Rilindjes, flamur të cilin e përdori në fushatë partia Socialiste./BalkanWeb/


 


Etiketa: , , ,

Pas