Kronika

Bllokohet Rruga e Kombit, makinat në radhë të gjata prej 2 orësh. Kosovarët dynden drejt bregdetit


               Publikuar në : 10:29 - 22/08/18 |
mapo.al

Situatë e pazakontë në “Rrugën e Kombit”. Mëngjesi i sotëm ka sjell fluks dhe radhë të gjata.


Mijëra udhëtarë dhe automjete kanë kaluar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Morinës, duke iu drejtuar bregdetit, menjëherë pas festës së Kurban Bajramit.

Udhëtarët kanë hasur vonesa në “Rrugën e Kombit” për shkak të fluksit të madh që është krijuar tek Ura e Kukësit një vend ky i ngushte për ndërrimin e automjeteve ku ka sjell edhe bllokimin e automjeteve.

Radhët e gjata kilometrike kanë vazhduar prej 2 orësh deri tek ura.

Mësohet se prej orës 4:30 të mëngjesit të sotëm deri në 08:00 në Pikën Kufitare në Morinë kanë hyre 33.040 shtetas me 156 autobusë dhe 6700 mjete të vogla.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas