Kryesore

Bllokohet pika kufitare, numër i madh i kosovarëve drejt Shqipërisë


               Publikuar në : 11:07 - 02/09/18 |
mapo.al

Edhe me përfundimin e ditëve të ngrohta të verës, kolonat dhe pritjet e gjata nëpër kufij nuk po mungojnë.


Indeksonline ka publikuar disa pamje të radhës së gjatë të veturave në kufirin mes dy vendeve shqiptare, Kosovë-Shqipëri.

Siç shihet në foto, shumë nga veturat janë me targa të Kosovës si dhe ndër më të ndryshme.

Disa nga ta janë nisur për pushime në bregdetin shqiptar, derisa ka edhe nga ta që kthehen në  vendet ku jetojnë përmes Shqipërisë.

Kutjojmë, se gjatë ditëve të verës pritjet nëpër kufij janë të gjata. Ka raste kur qytetarët detyrohen të presin në pika kufitare deri në 10 apo më shumë orë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas