Humor

Bletët “pushtojnë” fushën e lojës, lojtarët shtrihen në tokë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Ekuador gjatë ndeshjes së futbollit mes Portoviejo-s dhe Manta-s. Një tufë bletësh futet në fushë dhe detyrojnë futbollistët ta ndërpresin lojën dhe të shtrihen në tokë.


22 lojtarët dhe arbitrat u gjunjëzuan dhe më pas u shtrinë në tokë, duke mbajtur duart pas koke, derisa mijëra bletë “pushtuan” stadiumin.

Ndeshja është ndërprerë për më shumë se pesë minuta. Për fat të mirë askush nuk është lënduar dhe ndeshja ka vazhduar sikur të mos kishte ndodhur asgjë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas