Kryesore

“Biznesi i bashkohet nesër protestës, ja arsyet se pse…”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:46 - 25/05/18 |
mapo.al

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ftoi sot përfaqësues të biznesit, që t’i bashkohen protestës nesër.


“Sot u takova me bizneset dhe qytetarët që banojnë në zemër të Tiranës. I ftova të bashkoheshin me protestën e opozitës dhe ishin ata që më treguan se përse do te vinin nesër në protestë.


Të gjendur përballë trefishimit të taksës së pronës, rritjes së taksave, futjes së biznesit të tyre në zinxhirin e TVSH u aka bërë më të vështirë biznesin. Tatimorët të cilët trokasin përditë në dyert e tyre dhe kërkojnë rryshfetin janë një taksë ekstra e qeverisë.


Biznese që mbyllen, familje që nxjerrin më pak të ardhura dhe shpenzojnë më shumë. Kjo ishte gjendja që përshkruan vetë bizneset ndërsa I ftoja të bashkoheshin me ne ditën e nesërme.


Ndërkohë që qytetarët apo klientët e pakët ankoheshin se kishin gjithnjë e me pak të ardhura. Rrogat e ulëta, papunësia e madhe është ajo që po vret ekonominë e gjithsecilit prej nesh…”, – shkruan Tabaku në Facebook.


Etiketa: , ,

Pas