Bota

Berlusconi: Italianët po ndihen si hebrenjtë kur u shfaq Hitleri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:33 - 25/04/18 |
mapo.al

“Njerëzit ndihen si hebrenjtë kur sapo u shfaq Hitleri”.


Silvio Berlusconi ka lëshuar një tjetër sulm tepër të ashpër ndaj Lëvizjes së 5 Yjeve.


Kur nuk ka kaluar ende 24 orë nga mbyllja përfundimtare e bisedimeve mes 5 Yjeve dhe qendrës së djathtë, udhëheqësi i Forza Italias e ka ende inatin me njerëzit e Grillos, pas sulmit të ditëve të kaluara.


“Në Itali po ndodh diçka vërtet e rrezikshme – tha Berlusconi nga “palco a Porzus” në Friuli ku në shkurt të 1945 u vranë 17 partizanë. – Një ditë më parë pyeta disa njerëz të cilët po i ndihmoja: “Si ndiheni përballë sjelljes së këtij grupimi politik, të kësja lëvizjeje që nuk mund të cilësohet si një parti demokratike?” Mu përgjigjën se ndihen si hebrenjtë kur u shfaq fillimisht Hitleri”.


Sipas ish-kryeministrit italian këto ditë është kryer “refuzimi i 4,5 milionë qytëtarëve që votuan demokratikisht dhe kjo nuk mund të ndodhë në një shtet të lirë” – shtoi ai.

“Mendoj se bëra mirë që u riktheva në fushë për të mbrojtur vendin përballë një rreziku të madh që po avancon” – tha Berlusconi.


Etiketa: , , ,

Pas