Politika

Berishën e gëzon rikthimi i Sarkozy


               Publikuar në : 17:28 - 30/11/14 |
mapo.al

berisha e sarkoIsh- kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur rikthimin e Nicolas Sarkozy në krye të partisë opozitare franceze UMP.


“Të dashur miq, dje në Kongresin e Bashkimit për një Lëvizje Popullore, UMP, ish- presidenti i Francës, Nikolas Sarkozy u zgjodh me 65% të votave në krye të kësaj partie. Rikthimi i ish- presidentit reformator në timonin e UMP lajmeron kthimin ne pushtet të qendrës së djathtë të Francës dhe është një ogur i bardhë për mbarë qendrën e djathtë europiane,” shkruan Berisha në FB.CLOSE
CLOSE
Pas