Kryesore

Berisha: Rama i vrau për së dyti “Viktimat e Selenices ”, akuza të forta ndaj Kryeministrit


               Publikuar në : 17:09 - 11/08/18 |
mapo.al

Ish-Kryeministri, Sali Berisha dënon mos reagimin e Kryeministrit Edi Rama lidhur me masakrën e Selenicës, ku 8 persona mbetën të vrarë nga 24-vjeçari Ritvan Zykaj.


“Por kjo masaker nuk ka perbere lajm, nuk eshte denuar dhe nuk eshte thene nje fjale ngushelluese familjareve nga monstra ne krye te qeverise dhe funderrinat e tjera te kabinetit te skizofrenit, i cili me heshtjen e tij paranojake i vrau per se dyti viktimat e Selenices”,shprehet ndër të tjera Berisha.

Berisha

Reagimi i ish-Kryeministrit

Nje masaker qe tronditi Shqiperine dhe beri lajme boteror por nuk te preku ty o skizofren! Njemije here turp o faqezi antishqiptar dhe antinjeri!

Miq, masakra ne Resulaj te Selenices, ne te cilen nje xhelat i vertet mori jeten e tete femijeve, burrave, grave te pafajshem dhe plagosi disa te tjere, ka shkaktuar dhimbje, tronditje dhe zi ne zemren dhe votren e çdo shqiptari.

Kjo masaker makabre ka perbere nje lajme boteror ne te gjitha mediat e medha te botes. Por kjo masaker nuk ka perbere lajm, nuk eshte denuar dhe nuk eshte thene nje fjale ngushelluese familjareve nga monstra ne krye te qeverise dhe funderrinat e tjera te kabinetit te skizofrenit, i cili me heshtjen e tij paranojake i vrau per se dyti viktimat e Selenices!

Me kete rast dua ti them monstres ne krye te qeverise, njeqind e njemije here turp o faqezi, antishqiptar dhe antinjeri, ty dhe funderrinave qe te rrethojne! sb


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Krejt keshtu pata menduar per Gerdecin.Kush ishte ai faqezi qe e beri dhe s’kerkoi falje kurre edhe pse rrafshoi dy fshatra e mori 26 jete te djegur te gjalle.
    Mallkimi i tyre ka per ti ndjekur shkaktaret dhe perfituesit ne kete jete e ne jeten e pertej varrit.
    Po jane te pafytyre e as nuk skuqen e as nuk nxihen kurre nga turpi bile as kur marrin pushken e vrasin vete ne mes te bulevardit.
    Nuk i kemi harruar jo.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas