Kryesore

Berisha thirrje qytetarëve: Ta rrëzojmë qeverinë me çdo çmim




               Publikuar në : 21:02 - 03/09/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri dhe ish-lideri historik i PD Sali Berisha nga Shkodra i ka bërë thirrje qytetarëve që ta rrëzojnë qeverinë me çdo çmim.


Ai hodhi akuza mbi qeverinë, kryeministrin Rama dhe ministrin Xhafaj se janë të lidhur me bandat e krimit

Ai është vetëm një skizofren bipolar, të cilit poli i paranojës i thotë ata janë të këqinj se na rritën statistikën paçka se janë të pafajshëm.  Mund të sillje në atë mënyrë. Pse policia nuk përballet me bandat që terrorizojnë Shkodrën, Elbasanin, Vlorën? Së pari është e kanabizuar. Së dyti si mund të përballet qeveria me bandat kur ministri është vëllau i kryebanditit të Vlorës, kur kryeministri flet gjithë ditën me bandat në telefon. Pse kryeministri flet në telefon me to?Ai është mbështetësi i tyre. Ndaj dhe thirrja është për qytetarët: Ta rrëzojmë qeverinë me çdo çmim. Kur vjen problemi, çdo durim ka një kufi, çdo çmim është i leverdisshëm për të çliruar shqiptarët nga ky regjim që po i shfarros dhe po i degdis nëpër botë dhe po i shtyp e poshtëron njëlloj si në diktaturë”- tha Berisha.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Ky plehra, “me cdo cmim” nenkupton qe edhe tymi ti dale Shqiperise, nuk eshte problem, vetem te rrezohet Edi Rama , edhe pushtetin ta marri PD-ja! Mjere ne qe e kemi besuar deri dje,por ky paska qene gjarper

  Përgjigju ↓
 2. su ngop ky moster me maskaralleqet dhe krimet qe u ka ber shqiptareve, qe nga thirja per hapjen e depove te ushtris . ku u rembyen armet dhe akoma sot e kesaj dite me ato arme, po vrasin kriminelet qytetare te pafajshem.
  sikur te mos mjaftonte ky krim njerezor, ky moster her pas here , publikisht , ben thirje, ne parlament, neper studjo televizive dhe ne rruge, per armatosjen e qytetareve, per revolucjon dhe dhune, vetem e vetem te mar pushtetin e humbur, qe ti shpetoi hetimit, dhe denimit qe e pret ne burgun e recit,. te mbroi pinjollet e tij, per abuzimet dhe pasrin qe kan ven nen pushtetin e babait ish president dhe kryeminister i shqiperis.
  qytetaret, jo vetem duhet ta bojkotojn thikrjen e keti fashisti, por t kerkojn drejtesis ta hetoi sa me par , per keto thirje antikushtetuse dhe armiqesore, qe cojn ne vella vrasje dhe kethim mbrapa.
  shqiptaret kan nevoi per qetesi, pune, bashkejetes, kan nevoi per rreforma qe sjellin forcimin e shtetit ligjor, qe sjellin zhvillimin ekonomik dhe ritjen e mirqenjes, jo per luft dhe reximin e qeveris me dhun. keti mostre duhet treguar vendi sa me par ne rec, jo te lihet i lir dhe te bej thirje antikushtetuse, per ti futur ne luft shqiptaret, se i do qefi keti bastardi.

  Përgjigju ↓
Pas