Politika

Berisha takon Zaev në Crans Montana. Së shpejti linjë hekurudhore mes dy vendeve


               Publikuar në : 19:41 - 28/06/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë Forumit të Crans Montana, është takuar me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Berisha.


Ish-kreu i qeverisë tha se në këtë takim ka marrë një lajm shumë të mirë, pasi qeveria maqedonase ka hapur tenderin për ndërtimin e rrjetit hekurudhor që do lidhë Shqipërinë me Maqedoninë.

Postimi i Berishës në Facebook:

Në Forumin e Crans Montana në një takim me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev duke diskutuar për zhvillimet në dy vendet tona.

Shfrytëzova rastin të uroj kryeministrin për vendimet e tij të rëndësishme për vendin e tij dhe rajonin.

Pata kënaqësi për njoftimin që kryeministri me dha për tenderin që qeveria e tij ka hapur për ndërtimin e segmentit të hekurudhës që lidh dy rrjetet tona hekurudhore. Takimi ishte i hapur!


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas