Kryesore

Berisha: Kristaq Rama dhe Ramiz Alia kanë qenë agjentë të KGB-së në Shqipër
               Publikuar në : 23:12 - 02/04/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, në intervistën e tij në Debati në Channel One”, ka folur dhe për kontratën e lobimit të PD, dhe akuzat që janë bërë për financime nga rusët.


“Mother Jones është Mother Jones. Por unë të them se PD nuk ka pasur asnjë kontakt me asnjë faktor rusë, cilido qoftë, nuk ka marrë asnjë qindarkë, nuk ka firmos asnjë kontratë. Për të gjitha po hetohen si në Shqipëri dhe në Byron Federale të Hetimit Ata që kanë marrë para në vitin 2013 është Edi Rama dhe partia e tij”, u shpreh Berisha.

Po ashtu Berisha tha se Ramiz Alia dhe Kristaq Rama kanë qenë agjend rezident të KGB-së në Shqipëri.

“Nuk mund të mohohet që Rusia ka ambiciet e veta, dy janë ambicie e shfaqura, Bosfori dhe Adriatiku. A ka bërë përpjekje për Shqipërinë? Shtrat i ngrohtë për rusofilin ka qenë Partia Socialiste. Nuk kam asgjë për të fshehur këtu, unë mund të them që Ismail Kadare, i thoshte një familjari të afërt, Sofokli Lazit që ka qenë agjent i KGB-së, se dhe Kristaq Rama ishte agjent i KGB-së, po ashtu dhe Ramiz Alia ka qenë një i tillë.

Ata ishin pasi u shkolluan në shkolla zbulimi, janë shkolluar në Rusi”, deklaroi Berisha.


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Llogjika e Sales eshte si llogjika e Enverit ku u prish me Ruset , qe thoshte –Kushdo qe kishte mbaruar studimet ne Rusi, apo kushdo qe kishte mbaruar shkollene Fullcit ishin spiune te atyre shteteve

  Berisha esht i vetmi qe pas 28 vjet demokraci ka nje mentaltiet tipik si te Enverit ne kohe me te eger te Luftes se Klasave

  Nga ana tjeter do thosha se Ramiz Alia ka studjuar ne Rusi per filozofi, sic tha njehere edhe televizioni italian RAI UNO ,
  Plus pastaj qe Enveri te bente spiun me sor, jo te ishe ti spiun i ruseve dhe te te mbante Enveri prane, kur ruset dhe njerezit e tyre ne Shqiperi donin ta rrezonin Enverin

  Keto genjehstra qe thote Berisha jane pislleqe morale, dhe ketu ne keto pislleqet e moralti te tij te krimbur Berisha kerkon te perfshije edhe Kadarene

  Përgjigju ↓
 2. SALI BERISHA KA QENE DHE ESHTE AGJENT I SERBEVE. RUSET KANE BERE VETEM TE MIRA NE SHQIPERI KURSE SERBET JANE ARMIQTE ME TE MEDHENJ TE KOMBIT SHQIPTAR. MER DHE NOKEN DHE SHKONI NE BEOGRAD O KERMA TRADHETARE, O KRIMINELA O KARAXHIC O HAJDUT ,O VRASES,

  Përgjigju ↓
Pas