Kryesore

Berisha: ‘Edi Rama- BE-s: Marr 600 mijë refugjatë veç hapni negociatat’


               Publikuar në : 21:00 - 19/06/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, ka dalë edhe njëherë zbuluar sa i përket ndërtimit të kampit për pritjen e 600 mijë refugjatëve sirianë në Shqipëri.


Edhe pse kreu i qeverisë e ka mohuar disa herë publikisht një fakt të tillë, duke thënë se nuk është e vërtetë që Shqipëria ka kërkuar emigrantët sirianë në këmbim të hapjes së negociatave, është zv.ministri Hodaj i cili në një intervistë për televizionin gjerman ZDF ka deklaruar se Shqipëria ka kapacitet për të përballuar 600 mijë emigrantët sirianë.

Video e intervistës është bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan Berisha në Facebook:

“Rama ofrohet të pranojë 600 mijë refugjatë sirianë, ish terroristë të ISIS në këmbim të hapjes së negociatave!

Të dashur miq, Edi Rama me zëdhënësin e tij Hodaj, deklaron sipas rrjetit televiziv më të madh gjerman ZDF, se Shqipëria ka kapacitete të plota për një kamp prej 600 mijë refugjatësh sirianë në Shqipëri. Rama përdor si argument pranimin nga Shqipëria të vëllezërve nga Kosova gjatë luftës për çlirimin e saj!

Shikoni videon dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Dr . Sapo e dha ZDF ja

Per Aufnahme Zentren per azilantet jan bo gati fringo te reja dhe Po funksonojne.

Zv ministri hodaj thote qe kan kapacitet dhe experience per deri ne 600.000 azilante nga siria etj”

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas