Kryesore

Berisha: 21 janari do të rihetohet nga Prokurori i ri


Kryeministri paralajmëron rimarrjen e çështjes së 21 janarit nga prokuroria, pasi të ketë mbaruar mandati i Ina Ramës për të cilën theksoi se edhe ajo vetë do të hetohet. Vrasja e Faik Myrtajt? “Të shtëna fatale, kjo është ajo që dimë deri tani. A kanë deklaruar me qindra herë se u qëlluan me snajper?  Kjo ishte një pistoletë që duhet të faktohet.  Fakti është se ka një evidencë që lidh plumbin e të ndierit Myrtaj me këtë revole.”

Berisha zbardh dhe takimin e Presidentit Topi me ambasadorët e huaj më 22 janar: “U tha ambsadorëve se kriza zgjidhjej vetëm me zgjedhje të parakohshme” 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas