Belgjika fiton medaljen e bronztë në Kupën e Botës 2018

Kryesore               Publikuar në : 17:58 - 14/07/18 |
enton palushi

Nga një gol për çdo pjesë i ka mjaftuar Belgjikës për të marrë fitoren e dytë kundër Anglisë dhe vendin e tretë në Kupën e Botës, Rusi 2018.


Në “Shën Petersburg”,  në praninë e 64 mijë e 406 tifozave të pranishëm, Belgjika tregoi dhe njëherë se eliminimi nga Franca në gjysmëfinale ishte një rastësi, pasi dominoi në të gjitha aspektet ndaj të besuarve të Gareth Southgate.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas