Kronika

“Befasia” vë në pranga dy persona. Sekuestrohen pistoletë dhe 20 fishekë


               Publikuar në : 12:53 - 11/08/18 |
mapo.al

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga për armëmbajtje pa leje dy persona, në kuadër të operacionit të koduar “Befasia”.


Policia kishte siguruar informacionet dhe në lagjen ”Beqir Dardha” në ambientet e një bar kafe, pas një reagimi të shpejtë të struktuarave policore u arrestuan Arben Trasha, 48 vjeç, banues në lagjen “Shënkoll”, Elbasan dhe Elton Dedja 39 vjeç, banues në lagjen ” Visarion Xhuvani”, Elbasan.

Ata janë kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë në ambientet e lokalit ku secili mbante me vete nga një armë zjarri pistoletë pa leje.

Në cilesinë e provës materiale janë sekuestruar dy armë zjarri Pitoleta (”SIG-SAUER” dhe”Bereta”, ) dhe 20 fishekë luftarakë, tre automjete dhe një sasi prej 250.000 lekesh te reja.

Materialet hetimore për veprën penale ”Mbajtja pa leje dhe prodhim i armeve dhe municioneve luftarake”.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas