Aktualitet

BDI mban Kongresin në qershor, ja kush është në garën për kryetar të partisë


               Publikuar në : 14:50 - 14/05/18 |
mapo.al

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) pritet të mbajë Kongresin partiak në muajn qershor. Siç ka paralajmruar lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në mbledhjen e kryesisë partiake, deri më tani janë sjellë konluzione për punën e deritanishme të funksionarëve të BDI-së në ekzekutiv.


 

Këshilli i përgjithshëm i BDI-së si organi më i lartë midis dy Kongreseve, do të mblidhet në muajin qershor për të caktuar edhe datën e mbajtjes së Kogresit e katërt të BDI-së.

 

“Zhurnal” raporton se në këtë Kogres përveç rikonfirmimit të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti edhe për një mandat katër vjeçar, pozitat tjera partiake janë të “lëkundëshme” dhe mund të merren nën drejtim të kuadrove të rinjë të BDI-së.

Por portale tjera kanë shkruar se edhe emra tjerë mund ti bashkohen garës ndër të cilët Teuta Arifi, Hazbi Lika, Talat Xhaferi, etj.

 


Etiketa: , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas