Aktualitet

BDI mban Kongresin në qershor, ja kush është në garën për kryetar të partisë

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) pritet të mbajë Kongresin partiak në muajn qershor. Siç ka paralajmruar lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në mbledhjen e kryesisë partiake, deri më tani janë sjellë konluzione për punën e deritanishme të funksionarëve të BDI-së në ekzekutiv.


 

Këshilli i përgjithshëm i BDI-së si organi më i lartë midis dy Kongreseve, do të mblidhet në muajin qershor për të caktuar edhe datën e mbajtjes së Kogresit e katërt të BDI-së.

 

“Zhurnal” raporton se në këtë Kogres përveç rikonfirmimit të liderit të BDI-së, Ali Ahmeti edhe për një mandat katër vjeçar, pozitat tjera partiake janë të “lëkundëshme” dhe mund të merren nën drejtim të kuadrove të rinjë të BDI-së.

Por portale tjera kanë shkruar se edhe emra tjerë mund ti bashkohen garës ndër të cilët Teuta Arifi, Hazbi Lika, Talat Xhaferi, etj.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas