Aktualitet

Baza nuk e do, Berisha e mbështet: Aleanca PD-LSI është jetike


               Publikuar në : 07:47 - 09/05/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se mbështet aleancën midis Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.


Berisha: Unë mendoj se aleanca dhe bashkëpunimi opozitar është jetik në betejën kundër kësaj të keqeje dhe rrezikut të madh kombëtar që është Edi Rama. Unë shoh që kjo aleancë po konsolidohet. E kam mbështetur dhe e mbështes publikisht. Ka qenë në tetor ku opozita u bashkua dhe shpalli një platformë.

Para pak ditësh një sondazh theksonte se baza demokrate nuk e do një aleancë mes PD dhe LSI.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas