Kryesore

Baza e NATO-s në Kuçovë? Hila nxjerr ‘blof’ Ramën: Thjesht amerikanët po s’postojnë ‘Farkën’ në Kuçovë


               Publikuar në : 20:31 - 04/08/18 |
mapo.al

Edi Rama ja doli të bëhet sërish të bëhet lajm sot edhe pse ditë pushimesh për të e qeverinë e tij.


Me një postim në Facebook, Rama lajmëroi se në Shqipëri do të ndërtohet një bazë e NATO-s. Sipas Ramës, 50 milionë euro do të investoheshin në Kuçovë!?

Gjithsesi ndërsa Rama e ka deklaruar këtë gjë, nga selia qendrore e NATO-s nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për një investim të Aleancës së Atlantikut Verior në Shqipëri.

Nga ana tjetër, është ish-Zv.ministri i Mbrojtjes që ka demaskuar Ramën. Me një koment të tij në Facebook, Hila shprehet se amerikanët kanë dashur gjithmonë që bazën e helikopterëve në Farkë ta largonin aty dhe ta dërgonin në Kuçovë.

Sipas Hilës, ky është edhe investimi që pritet të bëhet në Kuçovë.

Image

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas