Politika

Basha uron Kurban Barjamin: S’ka sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti dhe…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:21 - 21/08/18 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e Kurban Bajramit. Përmes një postimi në Facebook, Basha thotë se mesazhi i kësaj feste dëshmon se nuk ka sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti dhe dashuri për Atdheun, familjen dhe njëri-tjetrin.


Postimi i plotë i Lulzim Bashës:


“Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë dhe shqiptarëve kudo ku janë, Gëzuar Kurban Bajramin! Sot në Festën e Flijimit që kremton mposhtjen e egos dhe forcën e besimit në Zot, mendimet dhe lutjet e mija shkojnë në veçanti tek të pamundurit, të braktisurit, dhe të nëpërkëmburit. Mesazhi i kësaj feste dëshmon se nuk ka sprovë që nuk kalohet me besim tek Zoti dhe dashuri për Atdheun, familjen dhe njëri-tjetrin. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo ku janë!” 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas