Kryesore

Basha shpjegon pse PD ndërmori nismën ekstreme për çlirimin e ekonomisë…
               Publikuar në : 11:44 - 24/09/18 |
mapo.al

Partia Demokratike po prezanton sot nismën ligjore anti-mafia “për çmirimin e ekonomisë nga korrupsioni dhe oligarkia”. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha tha se alternativa e PD ka për qëllim sekuestrimin e pasurive publike të fituara me kontrata në kundërshtim me ligjin.


Basha argumentoi edhe arsyet se pse. “Dua të garanmtoj se jemi pro biznesit të drejtë, pro sipërmarrjes së lire, por sipërmarrja e lirë nuk të çon para nëse një grusht njerëzish përfitojnë gjysmën e fondeve publike në mënyrë jo transparente. Kjo është për të kthyer konkurencën e lirë dhe kushtet e barabarta, kur të gjithe të janë të barabartë para ligjit. Ky është synimi I platformës sonë…”, tha Basha

 

 

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Bathe bathe po nje koqe! E FITOI EDHE SOT DITEN E PUNES QE I PAGUAN RRAMA,TYMIN NE ERE. NGA PARATE E VEJDHURA TE SHQIPTAEREVE! BASTARD……! I BASTARDIT KYETAR I MUTQEVERISE!

    Përgjigju ↓
Pas