Kryesore

Basha: Rama po e sulmon Krichbaum me paratë e drogës


               Publikuar në : 12:29 - 21/04/18 |
mapo.al

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat nga selia blu dënon sulmet që po bëhen nga mediat e kontrolluara prej Edi Ramës ndaj Kryetarit te Komisionit të Çështjeve të BE-s në Bundestag, Gunther Krichbaum.


Basha tha se dënon sulmet e frymëzuara dhe të financuara nga Edi Rama, Erion Veliaj dhe Saimir Tahiri, me anë të medieve që ata kontrollojnë.

“Gunther Krichbaum është një figurë e nderuar në Gjermani. Gjëja më e ndyrë e kësaj fushate që po zhvillohet prej 3 ditësh në media është se ajo financohet nga paratë e krimit, drogës dhe korrupsionit qeveritar që lidhen drejtpërdrejt me Ramën, Tahirin dhe Veliajn. Këto sulme dëmtojnë Shqipërinë. Me sulmet ndaj Gunther Krichbaum Edi Rama po shton numrin e deputetëve gjermanë që janë në mëdyshje për rezultatet në Shqipëri”, tha kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Në një prononcim për median nga selia PD Basha shprehu “neverinë dhe dënoi ashpërsisht këtë fushatë skandaloze kundër një njeriu e politikani të ndershëm”.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas