Kryesore

Basha në Shkodër: Aksion radikal politik deri në largimin e Ramës


               Publikuar në : 14:49 - 04/09/18 |
mapo.al

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nisi nga Shkodra mobilizmin e strukturave të Partisë Demokratike për t’iu përgjigjur asaj që ata e cilësojnë si sfida jetike e vendit, ”çlirimin e qeverisë nga krimi”. Në takimin me kryesinë e degës së Shkodrës, Basha tha:


“Ajo që ka rëndësi, është shkalla e mobilizimit me të cilën ne si PD, në nivelin e lagjeve, blloqeve, shtëpive e fshatrave, do të mund t’i përgjigjemi thirrjes për një aksion radikal politik, që të ketë synim largimin e këtij kryeministri dhe të kësaj qeverie. Që nga ky moment, që kur të ndahemi prej ketij takimi, puna duhet të nisë derë me derë me njerëzit. Sot rrugë tjetër përveç përballjes nuk ka”.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas