Kryesore, Politika

Basha i përgjigjet Ramës për koalicionin e përbashkët: Kurrë…

Kryeministri Edi Rama gjatë një intervistë në RTSH në emisionin “Përballë”, deklaroi se ka gati një ftesë për opozitën në shtator.


Rama u shpreh se është i gatshëm për një bashkëpunim të gjerë më partitë e fronit opozitarë.

Pas kësaj deklarate ka ardhur një përgjigje nga kreu i PD, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Twitter.

“Kurrë! Koalicion me Edi Ramën nuk do të ketë kurrë! Detyra ime, e PD është largimi i Edi Ramës nga pushteti dhe nxjerrja e tij bashkë me Tahirin, Gjiknurin, Dakon, Sejdinin dhe të gjithë politikanët e lidhur me krimin para drejtësisë!”, ka shkruar Basha.

basha1

PasPara

1 koment

  1. Oh sa kom qesh, Lul Tranvestitja thote “kurre” koalicion me Edin, akoma nuk i eshte mbyllur emoragjia nga bytha qe nga nata e gjate e 17 Majit 2017.
    Pyetja e thjeshte: A rri kurva pa u shkerdhyer, per kete do te prenoncohet Lulushj dhe pasi t’a pyesin sa eshte ora.
    Eh more Ed Piktor zhgaravina, nuk e paske cuar per skrap tepsine na ke mashtruar apo ka qene mbyllur Metalurgjiku po e rinxjerr ne shtator, do t’i besh miq perseri hajdutet e Lesh e Lise dhe kriminelet e padenuar te SHQUP-it, lum Partia qe te ka ore palosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas