Kryesore

Barka ia thotë përballë: Spartak Ngjela me origjinë greke
               Publikuar në : 21:49 - 17/09/18 |
mapo.al

Studiuesi Panajot Barka i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se avokati i njohur Spartak Ngjela është me origjinë greke.


Gjeneralët që kanë bërë grushtin e shtetit, ishin edhe ushtarak në Shqipëri. Fisi i Ngjelës rrënjë pas rrënje ishin në Greqi dhe ishin grekë. Ka familje të cilat në Lunxhëri që është i njëjti trung dhe mbiemër.

Unë nuk jam niveli i Ngjelës. E di si e kam njohur? E kam njohur në shtëpinë e Azem Hajdarit dhe thoshte: O Azem kujt do t’ia fusim sot?”, tha Barka


Etiketa: , , ,

KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Pano te ka marre barka uje e do mbytesh, grek apo ndryshe Ngjela eshte nje intelektual shqiptar qe mbron interesat e popullit dhe shtetit shqiptar.Ti ha buken e shqiptareve dhe ben duvane e Greqise ketu eshte e keqja.Nuk po thomi te vritesh per Shqiperine por jo ti vesh minat interesave te vendit.

  Përgjigju ↓
  1. ik shko thith palla janatullosi,stalini e vuqiqi bashk me ruqin ramen se po nuk e bet ju pallon pastaj putini.

   Përgjigju ↓
 2. Ky mikrob filogrek, nje coban i konvertuar qe e mban veten per studjues i Janulles, e ka shume qe thith ende oksigjenin ne Shqiperi. Mesues i megaliidiotesise ne universitetin e Gjirokastres qe i ka hipur mushkes se prapthi, kur ne Greqi nuk ka asnje shkolle shqip, ne nje popullsi disamilioneshe shqiptare.

  Përgjigju ↓
 3. Spartak Ngjela eshte Gramoz Pashkua i sotem me teorine e tij te “mrekullise amerikane – Çeku i bardhe” i sotem synon te shkaterroje edhe ate pak qe ka mbetur nga dinjiteti i shqiptareve, nga shpirti i tyre i revoltes dhe nga vetedija historike se diktatura e Enver Hoxhes po lulezon edhe njehere ne Shqiperi.

  Përgjigju ↓
 4. Ishte nje vetëmbrojtje me sulm dhe tendencë te nënqmimit , si e nje femiu ndaj fakteve te prof.Ngjeles.Mbi gjysma e pseudogreqisë jan shqiptare autochtone, dhe ti bytheshitur i interpreton si grek.Po mos , se urrejtja e verber ndaj shqiptareve e ç’larvëzon se intelekti yt ( panajot tradhëtari ) eshte aq i ulet,me nuanca te nje te mvarurit si alkoholik dhe një vizion shkurtëpames me tendence te implementimit te vlerave te ulëta nder shqiptar dhe glorifikimit te te ardhurve ne shekullin 14 të nga Trabzoni ne tokat shqiptare me nje pseudogjuhë te idealizuar nga kisha ( ruse bashke me te ardhurit ).Nuk ju thuhet shqiptareve se janë grek,ata jan me mijera vjet aty ,qfaredo fisi qofshin.E pseudoshteti greqi nga helenizmi i rrejshem i Pouqueville i pafalshem per falsifikim te historisë me interesa ruse ,eshte filluar ne shekullin 18-te nen protektoratin bavarez , mbreti Ludvig me djalin e tij Otton von Bayern.Ka aq shume te dhena dhe fakte historie te kristalizuara sa farsa pseudogreke del qesharake.Eshte thjeshte ironizim i logjikës.

  Përgjigju ↓
Pas